Oslava 70ti let založení aeroklubu

U příležitosti oslav 70ti let založení aeroklubu Chotěboř proběhlo 29. září na našem letišti setkání bývalých i současných členů. Mezi pozvanými nechyběli zástupce kraje Vysočina, pan Libor Joukl, a radní města Chotěboře v čele se starostou, panem Tomášem Škarydem.

Od rána se začali scházet účastníci, aby si stihli ještě před zahájením prohlednout současnou podobu letiště, případně i jeho historii shrnutou na několika panelech.
V 11:15 akci slavnostně zahájil současný předseda aeroklubu, pan Martin Čejka. Ve svém projevu připomněl významné události, které se v aeroklubu staly. V závěru poděkoval zástupci kraje Vysočina i starostovi města Chotěboře za podporu rozvoje klubu. Rovněž nezapomněl poděkovat i sponzorům, bez kterých by se jen těžko pořádaly letecké dny, které aeroklub proslavily. Na slova předsedy návazal bývalý náčelník aeroklubu, pan Jaroslav Štusák, který podrobně hovořil o činosti klubu během své působnosti v této funkci.
V závěru si postupně vzali slovo pan Joukl a pan Škaryd. Oba ve svých projevech, mimo jiné, vyzdvihli činnost našeho klubu, jeho přínos pro kraj Vysočina a příslibili svoji podporu při jeho dalším rozvoji.

Jan Adamec zahájil další část oslav leteckou akrobacií. Celé odpoledne probíhal navijákový provoz. Zájemci tak mohli po letech opět usednout za knipl Blaníka a nechat se svézt zkušeným instruktorem. Zároveň probíhalo i promítání dobových fotografií.

Po dobu trvání akce nechybělo hojné občerstvení. Všichni si pochvalovali zejména grilované prase a zákusky dodané Kavárnou Chotěboř.
O úspěšnosti setkání mluví fakt, že se protáhlo až do pozdních nočních hodin.
Fotky z akce naleznete v galerii.